O firmie

AMM Systems Sp. z o. o. (dawniej SISMS Sp. z o.o.) stworzyła wyspecjalizowany system teleinformatyczny SISMS, który od samego początku był projektowany pod kątem obsługi Jednostek Samorządów Terytorialnych. System służy do bezpośredniego ostrzegania i informowania mieszkańców poprzez wysyłanie wiadomości na telefony komórkowe.


Misją firmy AMM Systems Sp. z o. o. jest Informacja i Bezpieczeństwo. Ta przewodnia myśl towarzyszy naszej firmie od początku jej powstania. Szczególną wartość ma dla nas bezpieczeństwo, w konsekwencji czego zbudowaliśmy system o silnych fundamentach prawnych z bardzo dobrymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Dzięki realizacji naszych założeń otrzymaliśmy najwyższej klasy mobilny system wczesnego ostrzegania, który gwarantuje optymalny standard bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności


AMM Systems Sp. z o. o. powstała w 2009 roku we Wrocławiu. O jej dynamicznym rozwoju świadczy portfolio kreatywnych produktów z obszaru usług informatycznych. Najbardziej znaną usługą jest system SISMS, z którego korzysta ponad pół tysiąca miast i gmin oraz wiele podmiotów świadczących usługi dla mieszkańców.


Znaczącym sektorem usług są również rozwiązania dla samorządów w zakresie gospodarki odpadami: System SegreGO, System Ekostrażnik, Gra Pogromcy Śmieci. Dużym uznaniem cieszą się realizacje stron internetowych, które są budowane z zachowaniem wymagań WCAG 2.1


Dzięki zgranemu i profesjonalnemu zespołowi firma uczestniczy w wielu indywidualnych projektach zapewniających kompleksową obsługę informatyczną przy realizacji produktów łączących w sobie użyteczność, estetykę i nowoczesność.

Najlepszą rekomendacją dla naszej firmy jest wieloletnia współpraca setek samorządów oraz setki tysięcy użytkowników korzystających z dostarczanych przez nas systemów.

Wyróżnienia

AMM Systems Sp. z o. o. zajął II miejsce w Konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na innowacyjną e-usługę w 2009 roku, który był organizowany pod patronatem MSWiA

Gmina Besko została włączona na Listę Gmin Stosujących Dobre Praktyki, dzięki wdrożeniu systemu SISMS, który został opisany w raporcie opracowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

System SISMS został poddany próbie w wielu krytycznych sytuacjach miedzy innymi w 2010 roku podczas wybuchów kuchenek gazowych w Zielonej Górze i ewakuacji 6500 osób. System posiada również Straż Miejska, Policja oraz Jednostki Państwowej Straży Pożarnej, które wykorzystują system do celów bojowych poprzez alarmowanie OSP.

System SISMS został doceniony w Poznaniu gdzie Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego otrzymał nagrodę „Białej Pyry” za szybką i bezpośrednią informację z mediami podczas powodzi w 2010 roku.

Za wprowadzenie rozwiązania oferowanego przez AMM Systems Sp. z o.o., Przewozy Regionalne Sp. z o.o. otrzymały nagrodę Jakość Roku 2011.